Mecenatas
 
 
 
 
Generalinis rėmėjas
 
 
Didieji rėmėjai
 
 
 
   Festivalio organizatorius
 

panevezio-bendruomeniu-rumai

Rėmėjai
 

glass-remis

biznio-kontaktai

 

serpantinas-uab

 

 

matulionio     piniavos-alutis

 

Informaciniai rėmėjai
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Language Switcher

Apie festivalį

 
 
 
Tai tradicinis renginys, 2020 metais vyksiantis jau devynioliktąjį kartą. 
Palaipsniui buvo sukurta festivalio atributika: vyksmo ritualas, logotipas, šaukinys, nuostatai, vėliava, talismanas. 
 
Rimantas Bagdonas buvo iniciatorius ir ilgametis festivalio-konkurso „JAZZ FONTANAS“ vadovas. Jis džiaugėsi ir didžiavosi vaikais, kurie gali groti džiazą, jį supranta, labai gerai groja ir gali parodyti savo gabumus bei varžytis tarpusavyje.
 
 
Rimantas Bagdonas (1952 – 2019)
 
40 metų įvairiuose koncertuose, festivaliuose, draugų susibūrimuose skambėjo jo sukurta, atliekama įvairaus žanro muzika. Ir viskas… Panevėžio kultūroje, o ir Lietuvos, atsiverė žaizda. Netekome kompozitoriaus, džiazo muzikos kūrėjo, aranžuotojo.
 
 
    ,,Kad uždegtum, visų pirma turi degti tuo jausmu.
     Kad pravirkdytum, visų pirma ašaros turi tekėti pačiam.
     Kad įtikintum, visų pirma pats turi tikėti.” (V. Čerčilis)
 
 
 
Ši Rimanto mėgstamo Nobelio premijos laureato V. Čerčilio (Winston Churchill) citata pašėlusiai tinka paties mus palikusio kūrėjo asmenybei. Jam vadovaujant įvyko 18 festivalių, pirmasis - 2002 metais. Jis uždegė ir įtikino mus, jo sukurtą festivalį JAZZ FONTANAS tęsime. Tai bus didžiausias prisiminimas apie kūrėją, jo užmojus ir nebaigtus darbus…
 


 
 
Puikių įvertinimų sulaukusio renginio apimtis plečiasi dalyvių skaičiumi, žanrų įvairove ir geografine platuma. Festivalis jau yra įgijęs autoritetą tarp Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos muzikuojančio jaunimo bei jų mokytojų. Jis tapo jaunųjų džiazo atlikėjų mažuoju „Birštonu“. Festivalio įkvėpti buriasi vis nauji jaunųjų džiazo muzikos atlikėjų kolektyvai.
 
Kadangi „JAZZ FONTANAS“ yra festivalis-konkursas, į renginį atvykusius jaunuosius dalyvius vertina solidūs Lietuvos džiazo muzikos profesionalai – kritikai, atlikėjai, pedagogai.
 
Festivalis padeda muzikos menu besidominčiam jaunimui tobulėti, ieškoti, drąsina tęsti studijas šia linkme Lietuvos ir pasaulio muzikinėse institucijose. Dauguma šiame projekte dalyvavusių jaunųjų atlikėjų džiazo muziką studijuoja Austrijoje, Nyderlanduose, Anglijoje, Danijoje, Šveicarijoje, netgi solidžiausioje pasaulio džiazo mokykloje – Berklio koledže (JAV). „JAZZ FONTANAS“ jiems – lyg atspirties taškas profesionaliam šuoliui į ateitį.
 
 

Festivalio idėja

Džiazo muzikos populiarinimas, galimybė atsiskleisti jauniems, talentingiems džiazo atlikėjams, jų ugdymas, sudarant jiems sąlygas bendradarbiauti su profesionaliais muzikantais.
 
 

Projektas vyksta 3 etapais:

1.   4 konkursiniai koncertai pagal amžiaus grupes.
2.   Įdomiausių dalyvių koncertas džiazo klube „RANDEVU“ (kavinė Kafenhauz“).
3.   Laureatų apdovanojimas ir Didysis koncertas (GALA CONCERT ).

 

Projekto išskirtinumas

1.   Tai vienintelis tokio pobūdžio tradicinis renginys Lietuvoje, apimantis platų vaikų ir jaunimo vokalinio-instrumentinio džiazo muzikos spektrą.
2.   Bendras jaunųjų menininkų kūrybinis darbas su savo mokytojais, profesionaliais muzikantais.

 

Vertinimo komisija

1.   Narius kviečia festivalio-konkurso organizatoriai.
2.   Vertinimo komisijos sudėtis skelbiama prieš koncertų pradžią.
3.   Vertinimo komisijos sprendimai yra neginčijami ir neskundžiami.